THETA, Blockchain tabanlı bir video paylaşım platformudur.

THETA Nasıl Çalışır?

Merkezsiz video platformu Theta’nın bu üç temel soruna getirdiği çözümler ise şöyle:

İzleyicilerin Theta token’larıyla ödüllendirilmesi: İzleyiciler bant genişliğini ve kaynaklarını paylaşması durumunda ödül olarak Theta token’ı kazanabilir ve kazancını video yaratıcılarıyla paylaşabilir.

Yüksek kalite: Eşten eşe merkezsiz video platformu Theta’da tüm dünyadan sorunsuz ve kaliteli bir şekilde video yayını yapılabilir.

Düşük masraflar: Yayıncılar ve içerik üreticilerinin pahalı altyapılar geliştirmesine gerek yok; Theta inovatif ve özel iş modelleriyle tüm taraflara hitap ediyor.  Masrafların düşük oluşu tüm üyelerin işine yarıyor ve daha fazla kazanç anlamına geliyor.

  • Uçtan uca merkezsiz video paylaşımı
  • ERC-20 protokolüyle oluşturulmuş Theta token’ları
  • E-sporlar, filmler, eğlence, eğitim, konferans görüşmeleri, uzaktan öğrenme, canlı yayınlar ve daha pek alana yönelik geliştirilen merkezsiz uygulamalar
  • Tüm geliştiricilerin ve partnerlerin kullanımına hazır açık kaynaklı ağ ve protokol

Youtube kurucularından Steve Chen Theta için şöyle konuşuyor:

Youtube nasıl ki 2005’te geleneksel video anlayışını tamamen değiştirdiyse Theta’nın inovasyonu da bugünün video sektörünün altını üstüne getirmeye hazır. Theta’nın düşük masraflı ve yüksek kaliteli bir hizmet vadeden merkezsiz P2P ağına katkıda bulunarak video sektörünün dönüşümünün bir parçası olacağım için çok heyecanlıyım.

Coin yorumum: Uzun süredir takibimde olan bir token. Theta yaptığı ve yapacağı büyük ralli ile bu fiyatların çok çok üzerinde bir yer edinecektir. Sebebi ise bu platformun beyin takımı. Kesinlikle projesini bilmediğim bir şeye yatırım yapmam düşünmem bile ve bu proje gerçekten sağlam duruyor. Yatırım tavsiyesi değildir.