Web Tasarım Fiyatları, Web Tasarım İstanbul, Web Tasarım Ankara, Web Tasarım İzmir, Web Tasarım Eskişehir, Web Tasarım Muğla, Web Tasarım Göcek, Web Tasarım Ordu, Web Tasarım Samsun, Web Tasarım Antalya

Web Tasarım Fiyatları Hakkında

Arayan bir çok kişi veya kurum, web sitesi tasarım fiyatları ile ilgili bilgi almak istemekte ve bunu hemen daha görüşmenin başında dile getirmektedirler. Bir çikolata alırken hazır bir ürün alıyoruz ancak web sitesi denince arkaplanda maalesef sabit bir liste fiyatı verilemiyor. Sebebi her müşterinin ihtiyacını görecek modüllerin yazılması veya özelleştirilmesi, kurumsal kimlik ihtiyacı, sosyal medya danışmanlığı ihtiyacı vb. değişkenler derken 3-4 farklı fiyat hesaplaması yapılması gerektiğidir. Aynı işi gören ürünlerde bile, kullanılan malzeme kalitesi, marka değeri gibi fiyat farkları varken, hizmet için bu farkların olması ve liste fiyatının olmaması normaldir.

Bu taleplerle sıklıkla karşılaşıyoruz. Bir web tasarım fiyatını alabilmek için öncelikle neler gerektiği üzerinden yüzeysel olarak bir geçelim.

 1. Site haritasını çıkarın.
  • Site haritası derken; yani işlerinizi kategorileştirin. Kendinizi tanımlayın ya da yerleştirmeye çalışın. En azından bir fikriniz olmalı ki sizlerin ihtiyacını anlayarak daha iyi yardımcı olabiliriz. Bir sistemi en başında ne kadar iyi planlarsanız o kadar başarılı olacaktır. Zaten bize ulaştığınızda tüm samimiyetimiz ile bu konuda destek olacağız.
 2. Beğendiğiniz ve beğenmediğiniz siteleri listeleyin.
  • Birebir aynısını yapmak mantığı ile bu siteleri gezmeyin. Tavsiyem web dizaynı olur, renkleri olur, sizin gözünüze hoş gelen, sizi ve markanızı yansıttığını düşündüğünüz şeyi belirlemek gözüyle bakın. Biz bu sayede bakış açınızı anlayarak size en uygun seçeneği belirlemek için çalışacağız.
 3. Ürün sayınızı, hizmetlerinizin sayısını çıkartın. Böylelikle kaç sayfalık bir tasarıma ihtiyacınız olduğunu az çok çıkartmış olun.
  • Siz yine bunu yapmaya gayret edin, size bir tercüman gibi yaklaşmayacağız, sayfa başı maliyet gibi bir derdimiz olmayacaktır, çıkan ürünün size değer katması önceliğimiz olacaktır.
 4. Siteyi siz güncellemek isteyeceksiniz. Ancak bunun için size bir eğitim vermemiz gerekecek.
  • Neyi nasıl yaptığınızda size daha faydalı olacağını öğretmemiz sizler için faydalı olacak. Yoksa başlık, yazı, araya bir resim boyutları önemli değil, dijital makineden çıkanı veya kalitesiz pikselleri görünse de farketmez mantığı ile herkes bir şeyler yapıyor piyasada, ancak görüntüye, hıza, Google vb arama motorlarına baktığınızda hoş görünmüyor 🙂
 5. Arama motoru uyumlu bir tasarım ve kodlama isteyin.
  • Sizin için yapacağımız her web tasarım projesi, arama motorlarıyla, mobil uyumlu, sosyal medya uygulamalarıyla entegre ve uyumlu olacaktır.

Bu ve bunun gibi bir çok noktada bilinçli ve bilgili olmanızı sağlayacağız. Anlayış olarak dürüst davranmayı, web siteniz için ne aldığınızda size neler katacağını, almadığınızda, kullanmadığınızda ne zararı olacağını net olarak anlatmayı tercih ediyoruz. Çünkü yaşadığımız şu dönemde döviz kurlarının artması, her şeyin zorlaşmasına rağmen para odaklı, reklam odaklı, gereksiz ödemelerle sizleri yormak istemiyoruz. Empati yapıyoruz, sizin işinizi kendi işimiz gibi benimsiyor, kazan-kazan modeli ile nasıl büyüyebiliriz bunu düşünüyoruz. Süslü cümlelerle, tok satıcı rolüyle, muhatap olmaya çekindiğiniz bir projeyi sizle yürütmek istemiyoruz.

Peki tüm bu noktaları belirlediğimiz halde neden birbirinden çok farklı fiyatlar alıyorsunuz?

 1. En önemlisi tasarım için gerekli materyallerin ve gösterilen emeğin, sizin ihtiyacınıza uygun olmasının temel bir bedeli var.
 2. Hosting seçiminin size uygun olarak seçilmesi, site hızı vb. birçok madde açısından önemli olmasından dolayı bunun bedelinde değişiklikler olacaktır.
 3. Siteniz için yapılacak SEO çalışmaları fiyat farklılığında önemli bir etkendir.
 4. Sitenizi açtık, ancak güvenliği için de bir şeyler yapmamız gerekiyor. Sizin IP nize denk gelen ufak bir saldırıda sitenizin bozulmasını istemeyiz. Bu da bir fiyat etkenidir.
 5. Sitenizi açmak yetmez, sosyal medya hesaplarınız yoksa sizin için kurumsal kimlik yönetimi yapmamız gerekecek. Bunun bir maliyeti var. Kurumsal kimliği önemseyin, faydasını geri dönüşlerde anlayacaksınız.
 6. Sitenizi yaptık, fotoğraf yada resimler yerleştireceğiz, bunun en kaliteli yapılması için photoshop çalışmaları gerekiyor. Bunun bir maliyeti var ama adet bazında değil tabii ki.
 7. Sona yaklaşırken, sizi ilk kez görecek potansiyel müşterilerinize, sizi en doğru şekilde tanıtacak metinleri özenle yazacağız. Bunun tabii ki ek bir maliyeti yok 🙂
 8. Son olarak yapmadığımız bir şeyden de bahsedelim.
  “Siteyi temel olarak yükle, bütün her şeyi anlamasa da müşteriye bırak, sonra şurası olmadı burası neden böyle oldu neyi yapamadım şikayetlerine cevap verme.”
  İşte bunu yapmıyoruz. Web sitenizi, web tasarımınızı, web dizaynınızı artık ne derseniz ismine yap bitir olarak değil, bir süreç olarak ele alıyoruz. İstediğiniz noktaya geldiğinizde beraber sevinmeyi seviyoruz.