5 Kasım 2020‘de Netflix Türkiye tarafından yayınlanacak olan Netflix orjinal içeriği olan dizidir. Netflix’in Mısır yapımı dizisi olan Paranormal‘in ilk sezonu toplam 6 bölümden oluşacak. Merhum yazar Ahmed Khaled Tawfik‘in çok satan kitap serisinden uyarlanan dizininin senaryosunu Amr Salama üstleniyor. Drama, Fantezi ve Korku türünde yer alan dizinin orjinal dili Arapça. Dizinin yönetmenliklerini 3 bölüm, Amr Salama, 3 bölümünü ise Majid Al Ansari üstlendi. Dizinin oyuncu kadrosunda Ahmed Amin, Reem Abd El Kader, Samma Ibrahim, Razane Jammal ve Aya Samaha gibi isimler yer alıyor. Dizinin orjinal adı ise ‘Ma Waraa Al Tabiaa’

Paranormal Konusu

Dizinin konusu, Şüpheci bir hematolog kendini bir dizi açıklanamayan olayın içinde bulmasının ardından istemeyerek de olsa doğaüstü olayları araştırmada bir başvuru noktası hâline gelir. Karanlık bir mizah anlayışına sahip alaycı bir Hematolog Refaat İsmail, yaşamı boyunca devam eden bilimsel inançları sorgulandıktan sonra dünyası alt üst olurken bir “şüphe yolculuğuna” çıkar. Konu 1969’da Refaat İsmail’in 40’lı yaşlarına girip doğaüstü faaliyetler yaşamaya başlamasıyla başlıyor. Sezon boyunca Refaat, paranormal dünyaya adım atan ve sevdiklerini çevreleyen büyük tehlikeden kurtarmaya çalışan üniversiteli meslektaşı Maggie eşlik ediyor. Hikaye, aynı adı taşıyan “Paranormal” en çok satan gerilim romanı serisine dayanıyor.

Paranormal Oyuncuları ve Karakterleri (Cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda Ahmed Amin, Reem Abd El Kader, Samma Ibrahim, Razane Jammal ve Aya Samaha gibi isimler yer alıyor.

Ahmed Amin – Refaat Ismai
Reem Abd El Kader – Shiraz
Samma Ibrahim – Raeefa Ismail
Razane Jammal – Maggie Mckillop
Aya Samaha – Huwaida Abdel Moniem
Rushdi Al Shami – Reda Ismail
Adam Wahdan – Taha
Ahmad Dash – Reda Ismail (Genç)

Kişisel Yorumum: Dizinin ilk sezonunu tek seferde izledim, genel olarak oyunculukta ve senaryonun bağlamalarında ufak sıkıntılar var ancak merak uyandırıyor izliyorsunuz çok detaya takılmadığınız sürece dizi seyredilir düzeyde, umarım 2. sezona çok daha iyi hazırlanırlar çünkü başrol oyuncusu ve konu itibariyle oldukça ilgi görebilir. Aşırı beklentiyle başlamayın.

Paranormal HD Dizi Fragmanı: