Corona virüsü hastanesi sadece 2 günde açıldı!

Virüsü durdurmak için insanüstü çaba!

Çin’in corona virüsü mücadelesi son sürat devam ediyor. Corona virüsünün merkezi olduğu düşünülen Wuhan’dan sonra virüsten en çok etkilenen Huanggang şehrinde Çin’in ilk corona virüsü acil durum binası inşa edildi ve inşa yalnızca iki gün sürdü…

Wuhan’ın 75 kilometre güney batısında yer alan Huanggang, yaklaşık 7.5 milyonluk bir nüfusa sahip ve corona virüsü tarafından en sert şekilde vurulmuş durumda. Huanggang da Wuhan ile aynı gün karantinaya alınmıştı.

Yerel saatle 10:30’da bir grup corona virüsü hastası yeni hastaneye sevk edildi. Çin hükümeti corona virüsü ile mücadele için Wuhan’da 2, Zhengzhou da ise 1 hastane daha inşa ediyor.

Yaşamı tehdit eden virüsün şu ana kadar Çin’de 131 kişinin ölümüne neden olduğu biliniyor. Dün Almanya virüsün ülkeye girdiğini duyurmuştu. Birleşik Arap Emirlikleri ise virüsten etkilendiğini açıklayan son ülke oldu.

Çin'in corona virüsü mücadelesi son sürat devam ediyor. Corona virüsünün merkezi olduğu düşünülen Wuhan'dan sonra virüsten en çok etkilenen Huanggang şehrinde Çin'in ilk corona virüsü acil durum binası inşa edildi ve inşa yalnızca iki gün sürdü...

2 GÜNDE BİN YATAKLI HASTANE 

Çin’in ilk corona virüsü hastanesi Wuhan şehri yakınlarında boş bir binanın gönüllüler ve işçilerin büyük çabasıyla sadece 2 gün içerisinde bin yataklı hastaneye dönüştürülmesiyle açıldı. Çin hükümeti hastanenin yapım aşamasındaki ve bitimindeki görüntüleri paylaştı.

SARS SALGININDA DA AYNI YÖNTEM KULLANILDI 

Şehrin Huangzhou Bölgesi’ndeki hastane binası aslında Huanggang Merkez Hastanesi’nin yeni bir kolu olarak inşa edildi ve mayıs ayında açılması bekleniyordu.

6 BİNİN ÜZERİNDE ENFEKTE İNSAN VAR 

Corona virüsü 131 kişiyi öldürdü, dünya genelinde şu ana kadar 6 bin insana bulaştı. Huangangg’ta dün 4 kişi daha virüs nedeniyle yaşamını yitirdi, 213 yeni enfekte hasta sağlık kuruluşlarına başvurdu.