Bu yılki Blockchain Afrika Konferansı’nda IOHK CEO’su Charles Hoskison, yeni anlaşmaların Cardano ekosistemine “milyonlarca kullanıcıyı” getireceğini söyledi:

Bu yıl, milyonlarca kullanıcıyı kamu-özel ortaklıkları aracılığıyla Cardano ekosistemine getirecek olan anlaşmaların ve girişimlerin zirvesindeyiz.

IOHK şu anda, Cardano tabanlı bir dijital kimlik yönetimi çözümü olan Atala PRISM’i Etiyopya, Nijerya, Kenya ve diğer Afrika ülkelerinde entegre etmek için yerel yönetimlerle birlikte çalışıyor.

Hoskinson, açılış konuşmasında platformun işlevselliğinin kapsamını şöyle anlattı:

Büyük bir grup insan için, hayatlarında ilk kez, cüzdanlara da bağlanabilen, ödeme sistemlerine de bağlanabilen, mülke de bağlanabilen, zengin meta verilerden yararlanabilen dijital kimliğe sahip olacaklar. ve diğer bu tür şeyler.

Uzun vadede IOHK, Afrika’da tamamen yeni bir ekonomi kurmayı hedefliyor.

Neden Afrika? Tek kelime: fırsatlar

Cardano, Afrika’da yıllardır güçlü bir varlığa sahip. Mayıs 2018’de Cardano, Etiyopya hükümeti ile ülkenin tarım endüstrisinde blockchain kullanmak için bir mutabakat zaptı (MOU) imzaladı.

Şubat ayı başlarında, IOHK’dan John O’Connor, kıtada büyük bir hükümet sözleşmesini güvence altına almanın “son aşamalarında” olduklarını söyledi:

Söyleyebileceğim, multimilyonlarca kullanıcının gerçek dünya blok zinciri uygulaması için platforma alınmasını sağlayacak büyük bir hükümet sözleşmesinin son aşamalarında olduğumuzdur.

Cardano’nun Afrika’ya odaklanması, paranın olduğu yer burası olmadığı için şaşkınlık yaratabilir, ancak Hoskinson orada bir sürü fırsat görüyor. 1980’lerin sonunda Afrika uluslarını Çin ile karşılaştırıyor:

Çin, birçok sistemik sorunu olan çok fakir bir ülkeydi, ancak işlerin nereye gittiğini gerçekten anlayan çok uzmanlaşmış aktörler arasında, bu sistemlerdeki değişikliklerin Çin’in sadece birkaç on yıl içinde olacağı bir konuma geleceğini fark ettiler. dünyanın en zengin ve en güçlü uluslarından biri. Benzer şekilde Afrika’nın demografisine baktığınızda da kıtanın velayetini alacak olan nesile bakıyorsunuz.