cardano nedir, cardano token nedir, ada token nedir, cardano blockchain, cardano coin nedir

Cardano ADA fiyatı %15 lik artış gerçekleştirdi. Cardano, danışmanlık firması PwC ile güçlerini birleştirme kararı aldı. Anlaşma, Cardano blockchain ağının çalışma prensiplerini ve işlerliğini kitlelere doğru bir şekilde aktarma üzerine yapıldı.

PwC Ortaklığının Cardano ADA fiyatına etkisi

Ortaklık anlaşmasına müteakip Cardano ADA fiyatı %15’lik yükselişle 0.051 dolara yükseldi. Bu yükseliş Cardano’yu en büyük 10 kripto para sıralamasına sokmayı başardı. Çok uluslu bir şirket olan PricewaterhouseCoopers (PwC) muhasebe ve danışmanlık şirketi olarak hizmet veriyor.

Cardano’yu geliştiren firma olan IOHK CEO’su Charles Hoskinson anlaşma detaylarını dün yaptığı canlı yayında açıkladı. Hoskinson’a göre PwC, Cardano Vakfı’nın iş kolu olan Emurgo’dan aldığı bilgileri, bir blockchain firmasının tanıtımı için reklamcılık stratejisine dönüştürecek.

Her ne kadar anlaşmanın detayları henüz belirsiz olsa da PwC’nin birkaç gün sürecek bir çalışma grubu kuracağo biliniyor. Bu çalışmalar sonucunda firma, Cardano’nun ana akım iş kollarına nasıl tanıtılması gerektiğine dair ana çerçeveyi sunacak.

Son güncelleme ayrıca, kullanıcıların Cardano’nun en son sürümü olan Shelley Incentivized Test Network ile karşı karşıya kaldığı bazı sorunları ele alma planlarını da ima etti.

Asıl problem aslında blockchain ağının Rust programlama dili üzerine inşa edilmiş olması. Rust kullanılabilirlikten ziyade verimliliği önceliyor. Yeni testnet Haskell programlama dilini kullanıyor. Haskell kullanım kolaylığı sağlayan bir mimariye sahip. Son güncelleme sonrası Cardano daha geniş kullanım imkanlarına kavuşacak.