15 Temmuz Görselleri, 15 Temmuz E-Kitap, 15 Temmuz TBMM E-Kitap Tasarımı, 15 Temmuz Darbe Girişimi, 15 Temmuz Digital Art

15 Temmuz Görselleri | 15 Temmuz E-Kitap | 15 Temmuz TBMM Ateş Altında Kapak Tasarımı

15 Temmuz Görselleri, 15 Temmuz E-Kitap, 15 Temmuz TBMM E-Kitap Tasarımı, 15 Temmuz Darbe Girişimi, 15 Temmuz Digital Art15 Temmuz Görselleri, 15 Temmuz E-Kitap, 15 Temmuz TBMM E-Kitap Tasarımı, 15 Temmuz Darbe Girişimi, 15 Temmuz Digital Art

TBMM Ateş Altında E-Kitap ve kapak tasarımım:

15 Temmuz TBMM Ateş Altında E-Kitap Kapak Tasarımı

15 Temmuz TBMM Ateş Altında E-Kitap

İndirmek İçin Tıkla
Mobil Versiyon İçin Tıkla

 

Parlamento Muhabirleri Derneğince (PMD) hazırlanan, FETÖ‘nün 15 Temmuz 2016 darbe girişimi gecesine ilişkin milletvekillerinin ve parlamento muhabirlerinin anlatımlarının yer aldığı “Karanlık Gecenin Öyküsü, TBMM Ateş Altında” kitabı yayımlandı.

PMD’nin 16 Temmuz 2016 günü yayımladığı, darbeyi kınayan bildirisine yer verilen kitap, 262 sayfadan oluşuyor.

Kitap; o karanlık gecede bombalar, kurşunlar altında TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın çağrısı üzerine, dört partinin iradesi ile demokrasiye sahip çıkılarak açık tutulan parlamento çatısı altında yaşananlara ışık tutuyor.

O gece görev yapan parlamento muhabirleri ve Ankara gazetecilerinin gözlemleri, tanıklıkları ve yaşadıklarının yer aldığı kitapta ayrıca Meclisi açık tutan siyasetçilerin bir bölümünün o anlara, duygularına, ruh hallerine dönük yazıları ve röportajları da bulunuyor.

“Parlamento muhabirleri ağır saldırı anlarına tanıklık etti”

PMD Genel Başkanı Göksel Bozkurt, kitabın sunuş bölümünde, Gazi Meclisin, 97 yıllık tarihinde önemli badireler atlattığını, nice işgal ve kalkışma girişimlerini püskürttüğünü, darbelere maruz kaldığını, kapatıldığını ama hiçbir döneminde kendi ordusunun bir kısım mensubu tarafından bombalanmadığını ifade etti.

Fethullahçı terör örgütü mensubu bir grup askerin, 15 Temmuz 2016 gece yarısı gerçekleşen darbe girişiminde uçaklar ve helikopterle Meclis yerleşkesine bomba ve kurşunlar atıldığını hatırlatan Bozkurt, TBMM Genel Kurul salonu başta olmak üzere ana bina, ekleri ve bahçesinde ağır hasarlar oluştuğunu belirtti.

Bozkurt, 246 kişinin şehit olduğu o gece, parlamento muhabirlerinin de görev başında olduğunu, ağır saldırı anlarına tanıklık ettiğini vurguladı.

Parlamento muhabirlerinin bombaların, kurşunların yağdığı o gece ölüme meydan okuyarak halkı bilgilendirme görevini eksiksiz yerine getirdiğine işaret eden Bozkurt, şunları kaydetti:

“Parlamento muhabirleri olarak, 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi gecesi bir kez daha demokrasinin teminatı olduğumuzu gösterdik. O gece özgür basın demokrasinin gerçek sesi oldu, halka olanı biteni sansürsüz, engelsiz ulaştırmayı başardı. Mecliste görev yapan tüm parlamento muhabirlerinin tek temsilcisi konumundaki PMD, o gece sabaha dönerken ve Meclis hala bombalanırken yaptığı açıklama ile demokrasinin safında yerini aldı, darbe girişimini şiddetle kınadı.

Bozkurt, kitabın yayımlanmasındaki katkılarından dolayı TBMM İdare Amiri Ahmet Gündoğdu, TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Erbay Kücet, TBMM Basınla İlişkiler Başkan Yardımcıları Reşit Uzel ve Giray Şahin, parlamento muhabirleri ve Meclis personeli ile Anadolu Ajansı Meclis bürosuna teşekkür etti.

Kitapta, parlamento muhabirlerinin yanı sıra Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, TBMM İdare Amirleri Ahmet Gündoğdu, Salim Uslu ve Orhan Karasayar, AK Parti Grup Başkanvekilleri İlknur İnceöz ve Mehmet Muş, CHP Grup Başkanvekilleri Levent Gök ve Özgür Özel, MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı Belma Satır ve HDP Kars Milletvekili Ayhan Bilgen’in de aralarında bulunduğu milletvekillerinin o geceye ilişkin anlatımları ve tanıklıkları yer alıyor.